Puzzle’ın Eksik Parçaları: Pandemi Günlerinde Muğlak Kayıplar ile Vedalaşmak Bihter Yasemin Adalı ile Bir Sanat Terapisi Atölyesi / Katılımcı Sayısı: 16
Bu atölye 28 Mayıs 10:00'da Zoom'da gerçekleşmiştir.

Hazır bulundurmanız gereken malzemeler: 2 Adet A4 Kâğıt, Gazlı Kalem veya Pastel Boya, Pritt veya Uhu, Makas

Covid-19 Pandemisi yaşamımızda birçok alanda bizi kayıplar ile baş başa bıraktı.  Yaşadığımız kayıpların bir kısmı net, bir kısmı ise muğlak. Net bir kaybın yasını tutmak her ne kadar acı verse de daha kolaydır, çünkü kültürün içinde irili ufaklı birçok yas ritüeli bulunur, toplum kaybı yaşayan kişinin etrafında hızlıca bir destek halkası oluşturur. Muğlak kayıpları kavramak, ifade etmek ise çok güçtür. Eş zamanlı olarak her şeyin eskisi gibi olabileceğine dair bir umudu ve asla olamayacağına dair bir hüznü yaşarız. Bazen bu zıt duygular arası geçişler öylesine hızlı olur ki, aklımızdan şüphe etmeye başlarız. Kendimizi ne kaybedenler ne de hala sahip olanlar kulübüne ait hisseder. Kimse derdimizden anlamaz, ayrıksılaşır ve yalnızlaşırız.

90 Dakika süreli atölyede, dışavurumcu sanat terapisi pratiğinden ödünç alacağımız yönerge ile yaşamımızda geçen15 ay içerisinde yitip giden öğeler ile karşılaşacak, eksik kalan vedalaşma sürecini tamamlamaya koyulacak; elimizde kalanlar ve kapanma süreçlerinde hayatımıza dahil olan yeni parçaları ile yaşam bütünümüze sanatsal dışavurum vasıtasıyla karşıdan bakacak ve yeniden şekil vereceğiz.

*Atölyeye katılım 16 kişi ile sınırlıdır.

Part I
Part II