top of page

ATÖLYELER

Burak Tamdoğan ile Meddah Atölyesi

güldürdüm gidiyorum, düşünün geleceğim

Burak Tamdoğan Meddah 1.jpeg
Burak Tamdoğan Meddah 2_edited.jpg

Anadolu'nun kadim hikaye anlatıcısı Meddah’ı duydunuz mu? 

Leyla ile Mecnun’dan, Kerem ile Aslı’ya, Ferhat ile Şirin’den, Yusuf ile Züleyha’ya, Şahmeran’dan, Köroğlu’na, Dadaloğlu’na, Karacaoğlan'a nice aşk hikayesini, nice kahramanlık hikayesini, nice ihaneti, nice gurbeti, nice vuslatı söz ile bugünlere taşıdı Meddahlar.

Peki Meddahlara ne oldu? Şimdi neredeler?

Ustadan çırağa aktarılan bu hikayeler bir gün geldi yazıya döküldü. Döküldü, ancak yazıdan ezberleyip anlatmayı sevemedi Meddah. Seyircisi de sevmedi yazıdan ezberlenmiş olan hikayeyi. Çünkü söz hakkı elinden alınmıştı. Öyle ya; Meddahın seyircisi oyuna katılır, hikayeyi yönlendirir, beğenmediği yere müdahale eder, değiştirir.

 

Meddah atölyesinde oyuncu ve yazar Burak Tamdoğan katılımcılara Meddah geleneğini birebir çalışmalarla deneyimletiyor ve anlatıya müdahale hakkını geri veriyor. İki günlük bu atölyeye katılım için lütfen linkteki formu doldurun.

BURAK TAMDOĞAN HAKKINDA

1971 tarihinde Ankara’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğrenim gördü. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarından bugüne dek çeşitli tiyatrolarda oyuncu, yönetmen ve rejisör olarak çalıştı. Ünlü birçok televizyon dizisi ve sinema filminde rol aldı.

 

Burak Tamdoğan, modern ve geleneksel doğaçlama tiyatro üzerine çalışmaktadır. Bu alanda farkındalık, analitik düşünce, doğaçlama oyunculuk, akıl oyunları ve öykü kurma gibi dersler vermektedir. Psikoloji ve Tiyatro disiplinlerini sentezleyerek farklı başlıklar altında eğitim vermekte olan Tamdoğan’ın dersleri interaktif anlatı ve performans üzerine kuruludur. Alışkanlıkların yönetimi ve algılama biçimleri üzerinden, kişisel ve toplumsal reorganizasyona dair performans teknikleri kullanan modüller üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Tolga Cuğ ile Open Style Dans Atölyesi

sen başkasın

WhatsApp Image 2023-04-11 at 23.09.27.jpeg

Open Style Dans Atölyesi  3 aşama olarak inşa edilmiştir. İlk aşamada eğitmen öğreteceği koreografideki hareketlerin tekniğini katılımcılarla çalışır. İkinci aşamada ise eğitmenin hazırlamış olduğu hiphop, jazz dans ağırlıklı koreografi katılımcılara öğretilir. Son aşamada ise katılımcılar koreografiyi perform eder ve devamına kendi freestyle danslarını ekleyerek kendi dans dilini bulmaları için cesaretlendirilir.

Open Style, kendini ifade etmeyi destekleyen bir füzyon dans formudur. Bireyin içindeki dinamik enerjiyi açığa çıkarır, kendi dans tarzını ortaya koymasını hedefler. Deneyim gerektirmez, herkesin katılımına uygundur.

TOLGA CUĞ HAKKINDA

2016 yılında İstanbul Üniversitesi Üstün Zekalılar Öğretmenliğinden mezun olmuş, 2022 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü'nden mezun olan Tolga Cuğ, 7  yıl Bale, Modern Dans, Street Dans, Hıphop ve Dancehall türlerinde Türk ve yabancı eğitmenlerden eğitim almış almaya da devam etmektedir. 2020 yılından beri de hiphop, dancehall, jazzfunk dans stillerinde birebir- grup dersleri ve dans atölyeleri vermektedir. Eğitmenliğinin yanında etkinlik, konser, klip ve reklamlarda dansçı ve koreograf olarak çalışmaktadır. Alanında kavramsal olarak queer dance, enerjik beden, aktif zihnin bedeni üzerine yoğunlaşarak koreograf,performansçı ve eğitmen olarak kariyer yolculuğuna devam etmektedir.

Süda Köse ile Dans Meditasyonu

durma dans et, durma dans et

WhatsApp Image 2023-04-12 at 07.53.39.jpeg

Dans meditasyonu, yavaş hareketlerle başlayıp daha sonra hızlanarak bedenin sınırlarını aşıp enerjimizi yükselten bir meditasyon türüdür. Farklı şekillerde yapılabilen bu meditasyonu dört element üzerinden ele alıyoruz: Hava, su, toprak ve ateş. Elementleri bedenimizde hissederek bize verdiği duyguları hatırlatıyoruz; enerjilerini yönlendiriyoruz. 

Okulumuzun öğrencisi Süda Köse'nin gerçekleştireceği Dans Meditasyonu Atölyesi deneyim gerektirmez, herkesin katılımına uygundur.

SÜDA KÖSE HAKKINDA

Süda Köse, 8 Ekim 1999’da Rize’de dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu İstanbul’da okudu. 2017 yılında Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Grafik Tasarımı ve Fotoğrafçılık bölümünden mezun oldu. Şu an İstanbul Bilgi Üniversitesi, Performans Sanatları bölümünde eğitimini sürdürmektedir.

bottom of page